Bezpłatne wsparcie psychologiczne

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców informuję, że                          w przypadku potrzeby uzyskania bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego lub socjalnego, można dzwonić pod  numer telefonu:

• pomoc psychologa  nr  tel. 602 118 611 lub sms-owo,
  • pomoc prawna nr telef. 502 566 828 lub sms-owo
  • pomoc socjalna nr telefonu 77 44 67 118; 77 44 66 015

lub

zapisu na ww. poradę prawną lub psychologiczną można dokonać telefonicznie pod nr telefonu 77 44 67 118, osoba do kontaktu Barbara Wiertelak (email.b.wiertelak@powiatkrapkowicki.pl; pcpr@powiatkrapkowicki.pl).

Ponadto informuję że, od 18 marca 2020 r. Wojska Obrony Terytorialnej pod nr 800 100 102 uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa. Pomoc psychologiczna będzie również  dostępna w formie wideo czatu przez SKYPE pod nazwą: „Wsparcie Psychologiczne WOT

oraz

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na prośbę Komendy Głównej Policji poinformowało, o uruchomionej bezpłatnej aplikacji mobilnej ,,Twój Parasol’’ praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (https://twojparasol.com/). Aplikacja pozwala m.in. na dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem e-mail, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym np. z zakresu prawa.