Pilotażowy program „Aktywny samorząd” w 2022 roku

Powiat Krapkowicki oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zapraszają osoby niepełnosprawne do ubiegania się o pomoc w ramach pilotażowego programu  „Aktywny samorząd” – wniosek o dofinansowanie będzie można złożyć przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) – bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier. Pomocny będzie m.in. kreator ułatwiający aplikowanie o środki, infolinia, a także mobilny asystent osoby niepełnosprawnej.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w aplikowaniu o środki PFRON poprzez SOW mogą skorzystać z różnorodnych form wsparcia m.in. w postaci bezpłatnej infolinii (800-889-777), portalu edukacyjno-informacyjnego (www.portal-sow.pfron.org.pl) oraz szkoleń e-learningowych (www.edukacja.pfron.org.pl). Pomocą służą również pracownicy PFRON w punktach informacyjnych, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach Funduszu, gdzie na dedykowanych stanowiskach będzie można złożyć elektroniczny wniosek (Oddział Opolski PFRON ul. Katowicka 55, 45-061 Opole).

Wszystkie osoby niepełnosprawne zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenie wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej, z użyciem systemu SOW. Złożenie wniosku o dofinansowanie w systemie SOW może być pierwszym, ale jakże ważnym krokiem zmierzającym do korzystania z zalet całej gamy usług i instrumentów dostępnych w przestrzeni publicznej dla posiadaczy podpisu elektronicznego/Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

Ważne terminy:

Wnioski o dofinansowania w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I i Moduł II  można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (https://sow.pfron.org.pl/) od dnia 01 marca 2022 r.;

31 sierpień 2022 r. – termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w Module I;

10 październik 2022 r. – termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w Module II w ramach roku szkolnego/akademickiego 2022/2023.

Wnioski o dofinasowanie wraz załącznikami są dostępne od dnia 01 marca 2022 r.

Przypominamy i zachęcamy - możecie Państwo złożyć wniosek nie wychodząc z domu.